První kroky


Přehled cvičení

Pod barevným tlačítkem Přehled cvičení naleznete všechny předměty a cvičení, která ve Včelce jsou. Je zde možné volit z několika kategorií, které vám pomohou se zorientovat a vybrat ta správná. Více o jednotlivých kategoriích a možnostech přehledu naleznete ZDE.


Přidání vlastního žáka

Abyste mohli se žáky rovnou procvičovat, je důležité každému založit svůj individuální profil. Při vytváření profilu si může každý vybrat svůj obrázek. Jakmile je profil žáka vytvořen, nastávají 2 možnosti.

  1. Pokud jste si již cvičení ve Včelce prošli a víte, která potřebujete - můžete je dětem přiřadit sami ručně.
  2. Pokud potřebujete, aby mohlo dítě procvičovat okamžitě, je možné zvolit automatická cvičení, která se na základě věku, třídy a úrovně žáka vygenerují “šitá na míru”. V některých případech vám zde vyjede i možnost DIAGNOSTIKY, kterou se žákem můžete projít a lépe tak specifikovat jeho problémy ve čtení.
    Pozvat rodiče

    Aby mohly děti procvičovat z domova, je třeba, aby měli aktivní účet také jejich rodiče. Buďto s nimi vytvoříte účet přímo na místě, např. pokud s nimi sedíte zrovna v poradně. Nebo jim jednoduše nasdílíte již vámi vytvořený profil žáka. (Jak na to zjístíte ZDE )


Přidat třídu

Jednotlivé profily žáků můžete pomocí této funkce přidávat do skupin a tříd. Výhodou tříd je posléze zejména možnost hromadného zadávání cvičení celé třídě a přehledná tabulka výsledků všech žáků. Třídy můžete využívat jak pro opravdové třídy žáků, tak i pro skupiny různých úrovní (př. začínající a pokročilejší čtenáři dané třídy). Podrobný návod jak spravovat třídy naleznete ZDE .


Celá škola včelkuje

Včelku mohou ve vaší škole využívat všichni! Stačí se pouze spojit. Pokud ještě vaše škola licenci nemá, dejte nám vědět skrze tento formulář nebo na podpora@vcelka.cz a my celé škole zařídíme zkušební licenci na 1 měsíc. V rámci této licence mají následně přístup do Včelky všichni pedagogové i žáci v celém areálu školy.


90 minut

Pokud jste ve Včelce přihlášen jako učitel, máte také možnost využití jednorázových kódů.

POZOR! Tato funkce je primárně určena pro výuku s dětmi přímo ve třídě, kde je každé z dětí na svém zařízení. Nejedná se o efektivní způsob sdílení cvičení s dětmi online, jak si mnoho uživatelů myslí. :-)

Jak přesně funguje toto jednorázové přihlášení žáků ve třídě zjistíte ZDE .


Stručný popis nastavení Včelky

Vedle vašeho jména v pravém horním rohu naleznete ozubené kolečko. Zde je k dispozici nejdůležitější možnost Nastavení, přes které se dostáváte do celkového nastavení aplikace, žáků a všeho ostatního. Pod tlačítkem Pro učitele můžete spravovat školy a organizace, ke kterým se chcete přidat, nebo jste u nich registrovaní. Jednorázové přihlášení pro žáky je stejná funkce, jaká je k dispozici i na úvodní stránce (viz 90 minut). Zde se k ní dostanete jen jiným způsbem. Jako poslední zde naleznete možnost Odhlásit se, která se vám bude hodit zejména při používání Včelky na školních počítačích.