První kroky


Přehled cvičení

Pod barevným tlačítkem Přehled cvičení naleznete všechny předměty a cvičení, která ve Včelce jsou. Existuje zde několik kategorií, které vám pomohou zorientovat se a vybrat ta správné. Více o jednotlivých kategoriích a možnostech přehledu naleznete ZDE.


Přidání vlastního čtenáře

Abyste mohli s žáky rovnou procvičovat, je důležité každému založit svůj individuální profil. Při vytváření profilu si může každý vybrat svůj obrázek. Jakmile se profil vytvoří, jsou 2 možnosti.

  1. Pokud jste si již cvičení ve Včelce prošli a víte, kam sáhnout - můžete je dětem přiřadit ručně.
  2. Jakmile potřebujete aby dítě procvičovalo okamžitě, je možné zvolit automatické cvičení, která se na základě věku, třídy a úrovně čtenáře vygenerují “šité na míru”. U některých případů se může nabídnout i DIAGNOSTIKA, kterou s žákem můžete projít a lépe tak odhalit konkrétní problémy ve čtení.
    Pozvat rodiče

    Aby mohly děti procvičovat z domova, je třeba aby měli aktivní účet i jejich rodiče. Buďto s nimi vytvoříte účet přímo na místě, např. pokud s nimi sedíte zrovna v poradně. Nebo jim jednoduše nasdílíte již vámi vytvořený profil žáka. (Jak na to naleznete ZDE) Neváhejte využít 1 měsíce zdarma pro nové rodiče, kteří obdrží instrukce k registraci a zároveň dárkový poukaz.


Přidat třídu

Jednotlivé profily žáků můžete pomocí této funkce přidávat do skupin a tříd. Výhodou je primárně hromadné přiřazování cvičení celé třídě a hromadné výsledky všech žáků. Třídy můžete využívat jak pro opravdové třídy žáků, tak ale i pro skupiny různých úrovní, které chcete odlišit primárně obtížností cvičení. Podrobný návod jak spravovat třídy naleznete [ZDE]().


Celá škola Včelkuje

Včelku mohou ve škole využívat všichni! Stačí se pouze spojit. Pokud ještě vaše škola licenci nemá, dejte nám vědět skrze tento formulář nebo na podpora@vcelka.cz a my celé škole dáme zkušební licenci na 1 měsíc. V rámci této licence mají přístup všichni pedagogové a žáci v celém areálu školy.


90 minut

Pokud jste ve Včelce přihlášení jako učitel, máte možnost pro interaktivní výuku využít jednorázových kódů.

POZOR! Tato funkce je primárně určena na výuku s dětmi přímo ve třídě, kde jsou každý na svém zařízení. Není to velice efektivní způsob sdílení cvičení s dětmi online, jak si spousta uživatelů myslí. :-)

Jak přesně fungují jednorázové přihlášení žáků ve třídě zjistěte ZDE.


Stručný popis nastavení Včelky

Vedle vašeho jména v pravém horním rohu naleznete ozubené kolečko. Zde je nejdůležitější Nastavení, přes které se dostáváte do celkového nastavení aplikace, čtenářů a všeho ostatního. Pod tlačítkem Pro učitele můžete spravovat školy a organizace ke kterým se chcete přidat, nebo jste u nich registrovaní. Jednorázové přihlášení pro žáky je stejnou funkcí jako na úvodní stránce a dostanete se na stejné místo, jen jiným způsobem. Jako poslední možnost je zde i Odhlásit se, Která se hodí hlavně při působení na školních počítačích.