Jak přiřadit/upravit cvičení

První možností, jak přidávat cvičení, je funkce přímo v Přehledu cvičení. Z hlavní stránky se na tento Přehled dostanete barevným tlačítkem a poté pomocí šedivého + můžete přidávat jednotlivá cvičení konkrétnímu žákovi či celé třídě.

Další možností, jak přidávat cvičení, je pod profilem žáka. Rozklikněte profil žáka, zvolte předmět a klikněte na tlačítko Vybrat cvičení ručne.

Všechna cvičení ve Včelce lze individuálně upravit a přenastavit jejich obtížnost tak, aby odpovídala uživateli. Na profilu daného žáka tak můžete cvičení přidávat, upravovat i odebírat. To vše naleznete pod tlačítkem Upravit cvičení.

Po kliknutí na tlačítko Upravit cvičení se vám objeví seznam aktuálních cvičení a zde klikem na Příliš lehké / těžké změníte obtížnost daného cvičení.

Tlačítkem Podle úrovně žáka můžete znovu přejít na nastavení věku a třídy. Díky těmto údajům pak může Včelka vygenerovat nový seznam cvičení. V případě odlišné úrovně žáka pak mohou pomoci Vzorové seznamy. Bez ohledu na věk a třídu mohou žákovi nabídnout různá cvičení. Vybrat si můžete z těchto seznamů:

Pokročilé nastavení je pak komplexnějším nástrojem pro správu cvičení na playlistu žáka. Můžete zde pouze chytit myší a přetáhnout do seznamu jakékoliv cvičení, které je ve Včelce dostupné. V pravém bočním panelu jsou cvičení rozdělena do barevných kategorií, a to stejně, jako je tomu v přehledu. Rychlým kliknutím můžete upravit jejich individuální nastavení a přiřadit je žákovi. Cvičení zde můžete nejen přidávat, ale také odebírat a upravovat.