Jak upravit/přiřadit cvičení

První možností, jak přidávat cvičení, je funkce přímo v Přehledu cvičení. Z hlavní stránky se na tento Přehled dostanete barevným tlačítkem a poté pomocí šedivého + můžete přidávat jednotlivá cvičení konkrétnímu žákovi.

Další možností, jak přidávat cvičení, je pod profilem žáka. Rozklikněte profil žáka, zvolte předmět a klikněte na tlačítko Vybrat cvičení ručne.

Všechna cvičení ve Včelce lze individuálně upravit a přenastavit jejich obtížnost odpovídající uživateli. Na profilu daného žáka tak můžete cvičení přidávat, upravovat i odebírat. To vše naleznete pod tlačítkem Upravit cvičení.

  • Objeví se Vám seznam aktuálních cvičení a zde klikem na Příliš lehké / těžké změníte obtížnost cvičení.

Cvičení k žákovi přidáte pod profilem žáka. Rozklikněte profil žáka, zvolte předmět a klikněte na tlačítko Vybrat cvičení ručne.

Pod tlačítkem Podle úrovně žáka můžete znovu přejít na natavení věku a třídy. Díky těmto údajům pak může Včelka vygenerovat nový seznam cvičení. V případě odlišné úrovně žáka pak mohou pomoci Vzorové seznamy. Bez ohledu na věk a třídu mohou žákovi nabídnout různá cvičení. Vybrat si můžete z těchto:

Pokročilé nastavení je pak komplexnějším nástrojem pro správu cvičení na playlistu žáka. Zde můžete pouze chytit myší a přetáhnout do seznamu jakékoliv cvičení, které je ve Včelce dostupné. V pravém bočním panelu jsou cvičení rozdělena do barevných kategorií, stejně tak, jak je tomu v přehledu. Rychlým kliknutím můžete upravit jejich individuální nastavení a přiřadit čtenáři. Stejně tak jako můžete cvičení přidávat, můžete je i odebírat a upravovat.