Často kladené otázky

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám na 799 512 123 nebo napište na podpora@vcelka.cz. Rádi vám také zavoláme zpět, jen nám pošlete na sebe číslo.

Můžeme si Včelku ve škole bezplatně vyzkoušet, než se rozhodneme pro nákup?

Ano, každá škola si může Včelku naplno vyzkoušet zcela bezplatně a nezávazně na 1 měsíc pro všechny učitele i žáky.

Mohou používat žáci Včelku i doma?

Ano, určitě mohou. Včelku si může bezplatně vyzkoušet každý rodič doma sám a po uplynutí zkušební doby i zakoupit licenci na další používání (více zde https://www.vcelka.cz/cenik). Pokud se však domluví více rodičů v rámci školy najednou, je možné hromadným nákupem výrazně ušetřit a získat tak Včelku na doma až s 90% slevou (více v sekci 2) Multilicence pro individuální domácí procvičování na https://www.vcelka.cz/skoly).

Nemůžu nikde najít, jak nastavit velikost písma

Velikost písma se nastavuje během cvičení po kliknutí na ozubené kolečko vpravo nahoře.

Jak vytvořím nového čtenáře?

Nového čtenáře je možné přidat v sekci nastavení hned na začátku – na přehledu čtenářů. K přidání slouží tlačítko Přidat čtenáře.

Je potřebný mikrofon?

Mikrofon není nikdy nutný, ale často se hodí. V technice čtení se mikrofon využívá pro nahrání toho, jak čte dítě a to může ihned po každém slovu porovnat se vzorem, jak moc je to "správně". Zapnutí/vypnutí mikrofonu se řeší skrz kolečko nastavení během cvičení, v pravém horním rohu. Program zatím sám ze zvuku nepozná kvalitu čtení (funkci ale nyní vyvíjíme), pomocí mikrofonu však umí dát okamžitou zpětnou vazbu pro srovnání - skutečné čtení versus náš vzor.

Jak funguje vyhodnocení jednotlivých cvičení?

Každé cvičení buď umí měřit výsledek a měří procenta, nebo nelze měřit a odměňuje vždy plným skóre. Dítě zároveň subjektivně hodnotí náročnost pomocí smajlíků - tyto informoce pomáhají aplikaci správně nastavit další obtížnost.